Podział majątku wspólnego będzie prawdopodobnie kolejnym poważnym problemem w każdym rozwodzie, poza podziałem opieki nad dziećmi. Obejmuje to dzielenie aktywów, takich jak nieruchomości, meble, wyposażenie, sztuka, rachunki bankowe, oszczędności, inwestycje.

W wielu rozwodach dom jest najcenniejszym zasobem małżonków. Oznacza to, że którykolwiek z małżonków pozostanie w domu, prawdopodobnie będzie musiał zrównoważyć utrzymanie tego składnika aktywów, dając drugiemu małżonkowi większą część pozostałego majątku. Czy czujesz się komfortowo z tego rodzaju kompromisami? A może lepiej byłoby, gdybyś sprzedał dom i podzielił wpływy?

To bardzo poważne decyzje, które mogą zaważyć na twojej przyszłości. Ustalenie priorytetów finansowych jest bardzo ważne, więc możesz skonsultować się z planistą finansowym, aby upewnić się, że każda oferta rozliczenia pozwoli Ci zrealizować swoje priorytety, a jednocześnie pokryć przyszłe koszty utrzymania.

Jeśli byłeś głównym dostawcą opieki nad dzieckiem przez całe małżeństwo i opuściłeś pracę w celu wychowania potomstwa, prawdopodobnie będziesz potrzebować wsparcia finansowego, zarówno podczas rozwodu, jak i po nim.

Jeśli od wielu lat nie pracujesz zawodowo, a Twoje możliwości zarobkowania, czyli zdolność do zarabiania na podstawie historii pracy, wykształcenia i możliwości zatrudnienia, są bardzo niskie, możesz potrzebować alimentów i wsparcia finansowego, być może na stałe. Po zrozumieniu problemów w twoim przypadku możesz ustalić swoje priorytety zarówno pod względem tego, czego naprawdę chcesz, jak i tego, bez czego możesz żyć. Pozwoli to tobie i twojemu adwokatowi przeprowadzić podział majątku Warszawa bez marnowania nadmiernej ilości czasu i pieniędzy. Chociaż możesz mieć najlepszego adwokata rozwodowego na świecie, on lub ona nie będzie w stanie uzyskać wszystkiego, czego chcesz. Będziesz musiał zaangażować się w dawanie i branie. Uznając, że nie weźmiesz wszystkiego po rozwodzie, możesz przystąpić do tego procesu z realistycznymi oczekiwaniami, co może pomóc w szybszym rozwiązaniu sprawy.