Celem prawa rozwodowego jest osiągnięcie wyniku, który jest zasadniczo sprawiedliwy dla obojga małżonków. Problem polega oczywiście na tym, że ludzie zwykle mają przeciwstawne poglądy na temat tego, co jest sprawiedliwe, i często opiera się na elemencie emocjonalnym, który występuje w większości przypadków rozwodów.

Ostatecznie oznacza to zwykle, że żaden z małżonków nie będzie zachwycony decyzją sądu, więc musisz odpowiednio dostosować swoje oczekiwania. Na przykład, jeśli chodzi o opiekę, alimenty i czas rodzicielski, sądy są zobowiązane do działania w najlepszym interesie dziecka. Pomimo tego, jak rodzice mogą się czuć względem siebie, muszą pogodzić się z faktem, że celem sądu jest zaangażowanie obojga rodziców w podejmowanie decyzji dotyczących wychowania dziecka. A jeśli dziecko mieszka głównie z jednym rodzicem, sąd da drugiemu rodzicowi odpowiedni czas na wizyty.

Należy jednak pamiętać, że podejmując ustalenia dotyczące praw i obowiązków rodzicielskich, sąd weźmie pod uwagę charakter i stabilność rodziców. Nacisk kładzie się teraz na to, aby oboje małżonkowie stali się tak samowystarczalni, jak to możliwe, w każdych okolicznościach.

Przede wszystkim znajdź adwokata, który regularnie stosuje w praktyce prawo rodzinne. To skomplikowana dziedzina i potrzebujesz kogoś, kto dokładnie zapozna się z obowiązującymi przepisami prawnymi, orzecznictwem i procedurami sądowymi. Wybierz takiego adwokata, który zajmuje się odpowiednią dziedziną prawa. Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz pracować ze swoim adwokatem przez miesiąc lub dłużej. Tak więc dobre dopasowanie jest kluczowe dla osiągnięcia spodziewanego wyniku. Doświadczona kancelaria prawna Warszawa będzie w stanie udzielić ci szczegółowych informacji na temat tego, który sposób działania może być odpowiedni dla konkretnej sprawy. Aby lepiej zrozumieć, czego można się spodziewać po rozwiązaniu małżeństwa, rozważ konsultację z lokalnym adwokatem rozwodowym.